Fiński Bittium Biosignals zostaje dystrybutorem oprogramowania polskiego Medicalgorithmics

Fiński Bittium Biosignals zostaje dystrybutorem oprogramowania polskiego Medicalgorithmics

Polska spółka Medicalgorithmics zawarła umowę dystrybucyjną ze swoim fińskim odpowiednikiem, Bittium Biosignals Ltd., który jest częścią grupy Bittium Corporation notowanej na NASDAQ Helsinki. Zgodnie z umową, Bittium ma zostać globalnym dystrybutorem oprogramowania Medicalgorithmics przeznaczonego do diagnozy chorób serca.

Podpisana umowa jest wynikiem rozmów, które rozpoczęły się w październiku 2023 r. Dotyczyły one integracji i realizacji programu pilotażowego, mającego na celu sprawdzenie efektywności oprogramowania Medicalgorithmics w połączeniu z urządzeniami Bittium oraz potencjalnych korzyści płynących z takiej współpracy.

Na mocy umowy, Bittium ma zająć się globalną dystrybucją oprogramowania Medicalgorithmics do diagnozy chorób serca. Fińska firma będzie sprzedawać to rozwiązanie bazujące na sztucznej inteligencji (AI) za pośrednictwem swoich kanałów sprzedaży. Oprogramowanie Medicalgorithmics może być integrowane z urządzeniami kardiologicznymi Bittium i dostępne jest w modelu chmurowym. Jego zadaniem jest analiza i raportowanie sesji diagnostycznych EKG w celu wykrycia arytmii serca. Model rozliczeń między firmami będzie oparty na podziale przychodów („revenue share”) generowanych przez Bittium ze sprzedaży badań i analiz EKG wykonanych za pomocą systemu Medicalgorithmics.

Warto zauważyć, że Bittium prowadzi operacje sprzedażowe na skalę globalną, obejmującą wszystkie kontynenty: Europę, Amerykę Północną i Południową, Australię, Azję i Afrykę. Firma posiada własne portfolio urządzeń i technologicznych rozwiązań, wśród których znajdują się m.in. te służące do zdalnego monitorowania pracy serca oraz rehabilitacji kardiologicznej.

Jarosław Jerzakowski, COO w Medicalgorithmics, wyraził optymizm co do przyszłości współpracy, zwracając uwagę na wzrost efektywności procesu analizy sygnałów EKG dzięki integracji z oprogramowaniem Bittium. Zauważył też skalowalność stworzonego rozwiązania i jego potencjał dla dużych dostawców usług diagnostycznych. Wyraził nadzieję, że dzięki globalnemu zasięgu Bittium, fińska firma stanie się jednym z kluczowych partnerów biznesowych Medicalgorithmics.

Medicalgorithmics ma na celu dostarczenie kompleksowej platformy technologicznej do diagnozy arytmii za pomocą swoich autorskich algorytmów opartych na sztucznej inteligencji. System ten jest już wykorzystywany w 22 krajach, a uzyskane zgody regulacyjne umożliwiają jego wprowadzenie na ponad 50 rynków.