Alternatywne zastosowanie liścia laurowego. Dlaczego warto go spalić?
Liście laurowe są niezbędnym składnikiem wielu przypraw. Każdy miłośnik gotowania docenia ich wspaniały aromat. Często są również wykorzystywane do produkcji leczniczych olejków i naparów, ale to wciąż nie jest koniec ich zastosowań. Dlaczego warto palić liście laurowe?
Właściwości liści laurowych
Liście laurowe pozyskuje się z rośliny o nazwie wawrzyn szlachetny. Jest ona łatwa w uprawie, a wyhodować można ją nawet w domu. Trzeba jedynie pamiętać o jej regularnym zraszaniu.
Całe liście laurowe są praktycznie niezbędne podczas przygotowywania wielu potraw, takich jak galarety, zupy, sosy, marynaty, pasztety, dania mięsne czy bigos. Można znaleźć je również w formie sproszkowanej jako wzbogacenie mieszanek przypraw.
Poza kuchnią, liście laurowe można zauważyć również na starożytnych rycinach i rzeźbach. To właśnie z tych roślin zrobione były wieńce noszone przez greckich zwycięzców, ale również władców. Dawniej uważano, że liść laurowy chroni przed nieszczęściem i zapewnia dodatkową ochronę podczas burzy.
Palenie liści laurowych
Rzadko mówi się o paleniu liści laurowych, chociaż jest to znakomity zamiennik dla oczyszczaczy powietrza. Jak czytamy jako ciekawostkę na portalu https://naturalcare.pl/, liść laurowy wystarczy położyć na bezpiecznym naczyniu, takim jak blaszana miska albo popielniczka, a następnie go podpalić.
W ten sposób zostaną uwolnione olejki zawarte w liściach laurowych, a ich działanie będzie miało na domowników wpływ odprężający i poprawiający nastrój. Zapach naturalnych ziół jest niezwykle przyjemny, a przy tym pomaga się zrelaksować. Jest to skuteczna i tania aromaterapia, którą warto stosować zamiast chemicznych środków i oczyszczaczy powietrza.