Jak działa domowy sok malinowy?
Wiele osób nie ma pojęcia, że domowe specyfiki mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Ich przygotowanie wcale nie jest trudne, ani czasochłonne. Czasami wystarczy jedynie odrobina zaangażowania! Sok z malin do naturalny środek zwalczający przeziębienie i grypę. Ważne jest to, aby przygotować go ze świeżych, wysokojakościowych owoców. Zaleca się ograniczenie ilości dodanego cukru. Wiadomym jest, że negatywnie wpływa on nie tylko na sylwetkę, ale również pracę narządów wewnętrznych.
Zwalczanie objawów grypopodobnych
Sok z malin działa rozgrzewająco, dzięki czemu wystarczy niewielka ilość, aby zwalczyć objawy grypopodobne. Opisywany specyfik może być podawany dzieciom. Jest skuteczny w działaniu, a jednocześnie łagodny dla układu pokarmowego. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia wielu niepożądanych dolegliwości. Sok malinowy zmniejsza intensywność kaszlu, wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych oraz utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. Oczywiście nie może on zastąpić leczenia farmakologicznego, jednak będzie świetnym uzupełnieniem. Zdaniem wielu osób jest to skuteczny sposób na skrócenie czasu trwania choroby.
Eliminacja wolnych rodników
Sok z malin stanowi źródło witamin oraz składników odżywczych. To właśnie dzięki temu ma on dobroczynny wpływ na organizm. Systematycznie spożywany wspomaga eliminację wolnych rodników, które zakłócają pracę organizmu. Warto wiedzieć, że przyspieszają one proces starzenia, a także podnoszą ryzyko zachorowania na raka. Antyoksydacyjne właściwości malin znane są już od pokoleń.
Uregulowanie pracy układu pokarmowego
Sok malinowy wspomaga także uregulowanie pracy układu pokarmowego. Jest niezastąpiony w przypadku intensywnych skurczów jelit, biegunek lub mdłości. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością. Nadmiar nie jest gwarancją szybszych i lepszych efektów! Jednorazowa dawka to około 25 ml W stanach chorobowych sok z malin może być spożywany dwa razy dziennie. Trzeba podkreślić, że gotowe napoje dostępne w niemal każdym supermarkecie są przepełnione konserwantami, a ich właściwości prozdrowotne są znikome.